Англия посреща днес Италия на “Уембли”

Публикувано на вторник, 17 октомври , 2023      29 Прегледа

• Лондон

Отборите на Англия и Италия се изправят един срещу друг в мач от Група C на квалификациите за Евро 2024. Мачът на ст. “Уембли” в Лондон започва в 21,45 часа и ще бъде ръководен от французина Клеман Тюрпен.

В последните си 5 срещи домакините имат 4 победи и 1 реми с Украйна, докато италианците загубиха от Испания, а през септември направиха равен със Северна Македония.

Англичаните вървят по план график и са водачи в квалификационната група с актив от 13 точки. При победа над италианците на практика подпечатват визите си за Европейското първенство в Германия догодина. За състава, воден от селекционера Лучано Спалети, ситуацията изглежда по-сложна. Тимът води ожесточена битка с Украйна и Северна Македония за втората позиция, но все още не е изгубил шансове и за първото място при успех във вторник вечер.

В петък Англия победи Австралия с 1:0 на “Уембли” в приятелски мач. Единственото попадение отбеляза Оли Уоткинс след почивката. Част от феновете на трибуните освиркаха Джордан Хендерсън, който изведе отбора с капитанската лента в отсъствието на Хари Кейн. Това бе първият мач на бившия халф на Ливърпул след трансфера му в Саудитска Арабия. Според медиите на Острова реакцията на привържениците е била породена от публикация на играча в подкрепа на кандидатурата на арабите за домакин на Световното първенство през 2034 година.

И двата отбора имат по един успех в последните пет сблъсъка помежду им, а останалите три срещи са завършили наравно. Във финала на Евро 2020, игран на 11 юли 2021 година Италия надделя след изпълнение на дузпи. Този мач също се игра на стадион „Уембли“ в Лондон. Редовното време на срещата завърши при 1:1. Люк Шоу бе дал преднина на домакините с гола си във втората минута, а Лео Бонучи изравни в 67-та минута. Нервите на италианците при изпълнението на дузпите бяха по-здрави и се поздравиха с успеха.