Англия стигна до втори пореден финал след обрат

Публикуван от в Е Вести Лондон | Дата на публикуване | Последна редакция на | 273 Прегледа

Източник Снимка : Reuters

Англия победи с 2:1 Нидерландия и се класира на финал на европейско първенство за втори пореден път. Тимът на Гарет Саугейт изоставаше, но стигна до обрат с късен гол и ще се опита да стане европейски шампион, след като на предишния шампионат загуби мача за титлата срещу Италия.

На финала в Берлин в неделя Англия ще срещне Испания.

През първото полувреме Нидерландия поведе след гол на Шави Симонс, който беше точен със силен удар в 7-ата минута. В 18-ата Хари Кейн изравни от дузпа, а двата тима създадоха още положения и удариха по една греда.

След почивката и двата отбора бяха по-предпазливи. Първият шанс след почивката беше за Нидерландия. Върджил ван Дайк отклони топката, но Джордан Пикфорд спаси. При последвалия корнер Дензел Дъмфрис отправи неточен удар с глава.

Шави Симонс също получи възможност, но изстрелът му беше слаб. В 79-ата минута Букайо Сака вкара гол за Англия, който обаче беше отменен заради засада на Кайл Уокър преди това.

В 91-ата минута Англия стигна до гол. Резервата Оли Уоткинс получи топката от Коул Палмър и успя да вкара с диагонален удар през Стефан де Врай.