Черно море победи Лудогорец и излезе на първо място в класирането в efbet Лига

Голмайстор: 1:0 Цветомир Панов (56-ата мин.);

Стадион „Тича“;

Зрители – 2500;

Съдия – Радослав Гидженов;

Жълти картони: Атанас Илиев, Цветомир Панов, Виктор Попов, Иван Дюлгеров (Черно море); Марсел Хайстер, Кирил Десподов, Ивайло Петев (Лудогорец);

червени картони – Игор Пластун в 90+2 минута, Матиас Тиссера в 90+7 минута (Лудогорец);

Състави:

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Александър Василев (71-ва мин. Едгар Пашеко), Виктор Попов, Васил Панайотов, Мазир Сула (89-ата мин. Арлинд Дакай), Пабло Гарсия, Алекс Фернандес (89-ата мин. Николай Златев), Атанас Илиев (53-ата мин. Матеус Машадо);

Лудогорец: Симон Слуга, Клод Гонсалвеш (68-ма мин. Иван Йорданов), Франсиско Сон, Франко Русо, Педро Нареси, Игор Пластун, Бернард Текпетей (71-ва мин. Кирил Десподов), Марсел Хайстер (46-ата мин. Аслак Фон Витри), Доминик Янков (63-ата мин. Спас Делев), Кайо Видал (63-ата мин. Рик Джонатан), Руан Круз;

Черно море победи Лудогорец с 1:0 и отново излезе на първото място във временното класиране на efbet Лигата. От началото на първенството „моряците“ имат едно равенство и 5 успеха. Шампионите от Разград остават с 9 точки след три победи и две загуби, но Лудогорец е и с мач по-малко.

В 10-ата минута бе първото по-сериозно положение в мача. Бернард Текпетей от гостите стреля опасно от свободен удар, топката рикошира в стената и се насочи в обратната на вратаря Иван Дюлгеров посока, но стражът на домакините успя със сетни усилия да спаси. В 12-ата минута Мазир Сула бе намерен в наказателното поле на Лудогорец и стреля по диагонал отдясно, но топката премина на сантиметри встрани от вратата. В 21-ата минута шампионите стигнаха до ново чисто положение. Бернард Текпетей центрира в наказателното поле от свободен удар, топката стигна до Руан Круз, който стреля от няколко метра, но топката премина над вратата. В 22-ата минута Доминик Янков получи топката в наказателното поле, освободи се от играч на домакините и опита удар, но играч на Черно море подложи крак и вратарят Иван Дюлгеров улови топката. В 45-ата минута Атанас Илиев бе намерен в наказателното поле на гостите, но при опита му да си нагласи удобно топката Игор Пластун успя да го блокира и да изчисти.

В 56-ата минута Черно море поведе в резултата. Алекс Фернандес пусна пас към Цветомир Панов, който напредна отляво по атаката, навлезе в наказателното поле на Лудогорец и с удар по диагонал по земя вкара за 1:0.

Пет минути по-късно домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Алекс Фернандес от Франциско Сон, но нарушение не беше отсъдено. В 63-ата Васил Панайотов стреля опасно, но топката премина над вратата. В 67-ата минута Бернард Текпетей можеше да изравни резултата, но след опасния му удар по диагонал отдясно, от 20-тина метра топката прелетя над вратата на домакините. В 80-ата минута топката стигна до Матеус Машадо в наказателното поле на Лудогорец, нападателят на домакините се измъкна и стреля, но вратарят Симон Слуга успя да спаси. В 85-ата минута Кирил Десподов стреля опасно от пряк свободен удар по диагонал отляво, но топката отиде в ръцете на вратаря Иван Дюлгеров. В 86-ата минута Пабло Гарсия стреля от 20 метра, но топката премина над вратата на гостите.

В 90+2 минута Игор Пластун получи червен картон след консултация на съдията със системата ВАР. Наказанието беше заради нарушение срещу Матеус Машадо. Малко по-късно червен картон получи и Матиас Тиссера от резервната скамейка на гостите.