Гърците шокираха Англия на „Уембли“

Публикуван от в Е Вести Лондон | Дата на публикуване | Последна редакция на | 90 Прегледа

Източник Снимка :

Европейският вицешампион Англия загуби изненадващо с 1:2 домакинството си срещу Гърция от група 2 на Лига В в турнира Лига на нациите. Гостите (а и домакините) излязоха на терена на „Уембли“ с черни ленти, а след края посветиха победата на намерения мъртъв тази сутрин 31-годишен гръцки национал и защитник на „Панатинайкос“ Джордж Балдок. И двата гола за гостите отбеляза нападателя на „Бенфика“ Вангелис Павлидис – в 49-ата мин. и в четвъртата минута на допълнителното време. Англичаните имаха надежди за равенство, след като в 88-ата мин. Джуд Белингам изравни за 1:1, но те траяха 6 минути.

Това бе първа победа на Гърция над Англия в последните 10 мача – от 2006 г. насам. Южните ни съседи също така за пръв път успяха да спечелят мач срещу отбор от Топ 5 в света от триумфа си на Евро 2004.