Левски завърши наравно с Айнтрахт Франкфурт

Публикувано на петък, 25 август , 2023      31 Прегледа

• Спорт

Първи мач от плейофите за влизане в груповата фаза на турнира по футбол Лига на конференциите:

Левски (България) – Айнтрахт Франкфурт (Германия)        1:1 (0:1)
голмайстори: 0:1 Рандал Коло Муани 6, 1:1 Асими Фадига 90+5
жълти картони: Андриан Краев, Хосе Кордоба, Цунами (Левски), Жуниор Дина Ебимбе (Айнтрахт)
главен съдия: Адам Ладебак (Швеция)
Национален стадион “Васил Левски”
състави
Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис (82-Илиян Стефанов), Кристиан Димитров, Хосе Кордоба, Роналдо, Андриан Краев, Асен Митков (68-Дарлан), Цунами, Джавад Ел Джемили (86-Асими Фадига), Рикардиньо (68-Патрик-Габриел Галчев), Уелтон
Айнтрахт: Кевин Трап, Тута, Робин Кох, Уилям Пачо, Жуниор Дина Ебимбе, Елиес Шкири, Йенс Петер Хауге (67-Ансгар Кнауф), Аурелио Бута (87-Хървое Смолчич), Марио Гьотце (77-Йеспер Линдстрьом), Рандал Коло Муани (67-Джесик Нганкам), Омар Мармуш (77-Кристиан Якич)

Левски се добра до равенство 1:1 срещу шампиона в Лига Европа през 2022 година Айнтрахт Франкфурт пред собствена публика в първи мач от плейофите за влизане в груповата фаза на Лигата на конференциите. Красив гол на Асими Фадига във вратата на “орлите” и сериозен пропуск на Роналдо на празна врата белязаха двубоя в София.

Началото на двубоя малко се забави заради проблеми с комуникационната система на съдиите, а в шестата минута на мача се стигна до попадение в полза на гостите. Асен Митков загуби топката пред наказателното поле и последва опасен удар от дистанция на Аурелио Бута, но Пламен Андреев изби. Марио Гьотце достигна до кълбото и го върна назад към Рандал Коло Муани, който от наказателното поле се разписа във вратата на “сините”.

Голът беше проверен от системата за видео арбитраж заради съмнения за нарушение срещу Митков, както и за евентуална засада, но главният съдия Адам Ладебак посочи центъра на терена след кратка консултация.

Последваха опити за изравняване от страна на Левски, но последното подаване пред вратата на германците се оказваше неточно. В 21-ата минута Джавад Ел Джемили шутира неточно от фаул съвсем близо до наказателното поле на гостите.

Последваха по-силни минути за Айнтрахт, но Тута и световният шампион с Германия от 2014 година Гьотце действаха несъсредоточено в предни позиции.

В 39-ата минута на мача Уелтон се измъкна от защитата и направи пробив, след което подаде успоредно на вратата за Роналдо, който от два-три метра на празна врата пусна леко топката към Кевин Трап, останал на далечната греда.

Веднага след почивката гостите имаха шанс да реализират втори гол. Омар Мармуш изведе Йенс Петер Хауге, но норвежецът си поведе доста дълго топката и Пламен Андреев я улови.

В 61-ата минута Андриан Краев отново сбърка в центъра на терена, а Гьотце подаде за Мармуш, но египтянинът не успя да нанесе опасен шут от наказателното поле.

Точно 20 минути преди изтичане на редовното време влезлият като резерва Патрик-Габриел Галчев подаде за Роналдо и той продължи с глава към Уелтън на далечната греда. Бразилецът овладя и веднага отправи удар, с който преодоля стража Кевин Трап, но топката премина покрай вратата, а в ситуацията имаше вдигнат флаг за засада на Уелтън.

В петата минута на допълнителното време влезлият от пейката Асими Фадига с красив гол след удар от далечна дистанция в горния ъгъл на вратата на Айнтрахт фиксира равенството 1:1.

Реваншът между двата отбора е през следващата седмица в Германия.