Ливърпул спечели трудно в Нюкасъл

Публикувано на неделя, 19 февруари , 2023      206 Прегледа

• Спорт

Ливърпул победи трудно Нюкасъл с 2:0 като гост в мач от английското първенство по футбол и се изкачи на осмо място в генералното класиране, докато “свраките” са четвърти и с изтъняваща преднина срещу кандидата за Шампионска лига Тотнъм.

Нюкасъл има 41 точки и има пет по-малко от третия Манчестър Юнайтед, а Тотнъм е с 39 преди мача си с Уест Хем утре.

Ливърпул изкова рано победата. Дарвин Нунес получи пас от дълбочина от Трент Александър-Арнолд и даде преднина на гостите още в десетата минута, а Коуди Гакпо вкара за 2:0 само седем по-късно след извеждащ пас на Мохамед Салах. Това бе крайният резултат, но не и без помощта на Алисон Бекер, който направи няколко впечатляващи спасявания.

Нюкасъл атакуваше често и имаше много положения, въпреки че играеше с човек по-малко от 22-та минута. Тогава Ник Поуп бе изгонен заради игра с ръка извън наказателното поле.