Тотнъм и Манчестър Юнайтед поделиха точките след 1:1 в Лондон

Публикувано на неделя, 21 юни , 2020      1496 Прегледа

• Спорт

Отборите на Тотнъм и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в мач от 30-ия кръг на Висшата лига, игран в Лондон.

Пред празните трибуни на „Тотнъм Хотспър Стейдиъм“ „червените дяволи“ започнаха по-активно двубоя и контролираха играта, като стигнаха до едно опасно положение, но Юго Лорис се намеси много добре с крак при силен удар от близко разстояние на Маркъс Рашфорд.

В 27-та минута крилото на „шпорите“ Стивън Бергвайн пое топката в собствената половина, премина с лекота през Хари Магуайър и с много силен удар откри резултата, като и намесата на Давид де Хеа бе неубедителна.

Попадението даде импулс на домакините, които натиснаха до края на първото полувреме и бяха много близо до втори гол, но Де Хеа показа страхотен рефлекс, за да спаси изстрел с глава на Хюн Мин Сон.

След почивката играта бе равностойна, но след влизането на Пол Погба на терена в 63-та минута възпитаниците на Оле Гунар Солскяр натиснаха в търсене на обрат. Антони Марсиал на два пъти бе близо до гола, но бе спрян от точни намеси на Ерик Дайър и Лорис.

В 80-та минута Погба преодоля Дайър и нахлу в наказателното поле, преди английският бранител да го фаулира и реферът Джон Мос да отсъди дузпа. Бруно Фернандеш бе точен от бялата точка и изравни резултата, а само няколко минути по-късно Мос отсъди втора дузпа за гостите за нарушение срещу португалеца, но след консултация с ВАР правилно отмени решението си.

В заключителните минути Юнайтед можеше да стигне до успеха, но опасен удар на Мейсън Грийнууд премина покрай вратата на Лорис.

По този начин двата тима поделиха точките и Манчестър Юнайтед остава на пета позиция с 46 точки, две по-малко от четвъртия Челси, който в неделя гостува на Астън Вила.

Тотнъм заема осмо място в класирането с актив от 42 точки.